Zpoplatnění Facebooku – jste připraveni?

30. května 2010

money

Je neskutečné, jak ten čas běží. Už je tu pomalu léto a s ním to chystané zpoplatnění Facebooku. Které služby zůstanou zdarma a za které si budeme muset připlatit? Kolik nás bude používání zpoplatněného Facebooku stát? Máme pro vás podrobné informace.Facebook Free Account – zdarma!

Kdokoliv si může zaregistrovat Facebook účet bez poplatku, ale – nesmí vytvářet stránky ani skupiny, počet přátel omezen na 250, počet skupin 20, stránek 20 a může napsat maximálně 2 statusy za den. Je to zdarma, takže co víc chtít – počet nahraných fotografií zůstane neomezen. Zřejmě se jedná o reakci na časté vytváření podvodných profilů sbírajících tisíce přátel a zneužívaných k vytváření podvodných stránek. Snad bude toto opatření úspěšné.

Facebook Standard – 1 € / měsíc

Zřejmě se bude jednat o nejpoužívanější typ účtu, a proto tak byl tak zvolen i jeho název. Oproti účtu zdarma už je možno vytvořit až 5 stránek a až 5 skupin. Počet přátel 2.000, skupin 100, stránek 100, statusů za den 50, fotografie a videa bez omezení. Při potvrzení účtu přes mobil se limity zdvojnásobí, ovšem na uvedené číslo mohou být zasílány komerční sdělení.

Facebook Premium – 2,50 € / měsíc

Premium účet je spíše pro opravdu velké osobnosti, které potřebují mít mnoho přátel nebo spravovat více stránek. Facebook Premium nemá vůbec žádná omezení, a co víc – v nastavení lze vypnout zobrazování reklam! Jestli se vám vyplatí si připlatit, to si rozmyslete sami, ale myslím, že při rozumném používání Facebooku je tento účet zcela zbytečný.

Ne, nejedná se o žádný opožděný aprílový žertík! Berte to jen jako neúspěšný pokus vás napálit – ale tohle by mi sežral jen blbec. Dneska už každý vůl ví, jaké obrovské peníze se válejí v reklamách, natož v těch, které jsou na Facebooku – dokonale cílené podle bydliště, pohlaví, věku, vzdělání, pracoviště, stavu, zájmu o vztah a klíčových slov na profilech uživatelů. Tým Facebooku má tolik peněz z reklam (mimo jiné má i nemalé provize z aplikací), že si může dovolit například každého půl roku obměňovat strukturu webu, což jste si jistě také všimli (ne všechny změny byly kladně přivítány).

Za Facebook se prostě nikdy platit nebude. A docela mě udivily komentáře „Jestli se za to bude platit, tak odejdu!“ od lidí, kteří si jen kvůli závislosti na blbém Facebooku zřídili mobilní internet – což ve srovnání s udávanými cenami užívání Facebooku je mnohem dražší...

Sdílení tohoto článku je velmi důležité. Pomůžete tak vašim přátelům patřících mezi 250.000 lidí, kteří skočí na každé hovno a odhodlaně proti plánovanému zpoplatnění Facebooku protestují. Tento článek byl psán právě kvůli nim. Děkuji za vaši podporu.

Líbil se vám tento článek? Tak ho SDÍLEJTE!

Klíčová slova:
facebook, platby, zpoplatněný, peníze, poplatky, reklamy, zdarma, apríl, vtip,

Komentáře: Zpoplatnění Facebooku – jste připraveni?


Komentáře ke článku Zpoplatnění Facebooku – jste připraveni? nejsou povoleny. Pokud opravdu potřebujete něco důležitého, použijte e-mail (uveden v patičce webu). Děkuji.