Facebook – zábavní portál 3. tisíciletí!

31. července 2010

Zprvu jsem nechápal, proč se lidé přidávají do těch podvodných stránek a už vůbec ten způsob, jakým používají sociální síť Facebook, která má sloužit pro spojení s přáteli. Pak jsem si ale do seznamu svých „přátel“ přidal právě tyto uživatele, abych je mohl pozorovat a zjistit, proč tomu tak je. Výsledek pozorování vkládám do tohoto článku stylem, jakým to tito lidé berou. Psáno z pohledu fiktivní čtrnáctileté dívky, která píše o Facebooku na svůj blog...


Ahojky, tak už zas píšu na svůj blogísek. Tentokrát bych vám chtěla říct, proč byste si měli zaregistrovat Fejsek a taky vám řeknu, jak ho máte používat, abyste si ho úpa nejvíc užili.

Registrace a první kroky

Fejsko bez registrace nefunguje, ale tu zvládneš i ty. Jenom vyplníš jak se jmenuješ, jaký máš pohlaví a kdy ses narodila. Pro registraci ti musí být aspoň 13, takže kdyžtak musíš zvolit o pár let starší datum (neboj se, dělaj to tak všichni). Jako druhý jméno si napiš čí seš, třeba jméno kámošky nebo kluka (klidně "TeReZZka HonZíkoVa MiLovanÁ"). Když se zaregistruješ, tak už budeš moct upravit svůj profil – vyplň tam o sobě úplně všechno co jde. Profilovou fotku si tam dej nějakou z Líbka u který máš nejvíc komentíků.

Přidávání přátel

Nejdřív si přidej do přátel mě, pak tam zkus najít všechny svoje přátele a potom si přidávej i přátele přátel, abys jich měla co nejvíc. Čím víc přátel budeš mít, tím víc lidí uvidí tvoje statusy a bude na ně reagovat. A hlavně se ti to tam bude hodně hejbat, pořád tam budou nějaký novinky a budeš vědět co se na fejsku děje. Když ti někdo pošle žádost o přátelství tak ji neodmítej, ani když ho neznáš, to ničemu nevadí, já tam neznám skoro nikoho ze svých přátel. Hlavně ať jich je mrtě.

Psaní statusů

Úplně nejdůležitější je psát statusy, který pak viděj tví přátelé. Piš tam všechno co děláš a když jdeš s někým ven, tak tam vyjmenuj úplně všechny lidi který s tebou byli a i ty, co jsi jen potkala. Napiš jaký to bylo úžasňoučký, aby ti to každej záviděl a viděl jak si umíš užívat. Se vším se tam pochlub, není to žádný machrování, dělaj to všichni. Když ti bude smutno tak se do těch statusů vybreč, budeš pak mít úplně mrtě moc komentíků.

Psaní na zdi

Kromě psaní statusů na svou zeď můžeš taky psát zprávy i na zdi přátel. Když se třeba chceš pochlubit s jakým klukem se bavíš, tak mu napiš něco na zeď, aby ostatní věděli, co spolu máte. Piš mu tam vzkazíky na dobrou noc a místo chatu a ajska si pište tam na zeď, aby to viděli hlavně ostatní a mohli vám závidět, jak se máte rádi a kdy a kam všude spolu chodíte. Samozřejmě je taky fajn psát na svou vlastní zeď a přítele, pro kterého je vzkaz určen, v něm jen označit. Když bude mít někdo narozeniny tak mu napiš na zeď všechno nejlepší, aby věděl, žes na něj nezapomněla!

Komentáře, To se mi líbí

Na Fejsku je taky důležitý klikat na To se mi líbí a psát komentíky, abys byla co nejvíc vidět. Když se někomu bude líbit tvůj komentík, tak si ho hned přidej do přátel! Na fejsku není hromadnej chat jako na Líbku, protože tam se může chatovat úplně všude – můžeš se bavit u statusů, v diskuzích, na zdech, prostě kde se ti zachce tam si zachatuj, je to sranda. Bav se s kým chceš a kde chceš!

Fotografie

Jako na Líbko tak i na FejcBook můžeš nahrávat fotky a je to o mrtě lepčí. Vždycky si tam nějaký fotky nahraj a lidi ti pak budou psát mrtě hezounký komentíčky a klikat že se jim to líbí. Aby si tý fotky ale všimli, tak je musíš na tý fotce označit!!! Jinak si totiž ani nevšimnou že nějakou svou novou fotku máš. Čím víc přátel na svých fotečkách označíš, tím víc reakcí tam budeš mít!

Aplikace, kvízy, hry

Když chceš vědět kdo tě miluje, kdo ti nejvíc kouká na fotky, nebo jak seš dobrá v sexu, tak musíš používat aplikace Facebooku. Až nějakou v Novinkách přátel uvidíš, tak na ni klikni. Bude to po tobě chtít nějaký povolení aby ti to mohlo posílat e-maily, stahovat fotky a podobně, tak to všechno potvrď. Dělej si tam hlavně kvízy jak jsi dobrá v posteli a sdílej to na zdi, pak se o tebe kluci přetrhnou. Kromě kvízů jsou tam taky úplně mrtě dobrý hry, můžeš tam pěstovat farmičku, chovat kravičky, prozkoumávat ostrovy... Já jsem v tomhle hraní úplně moc dobrá, furt mi to píše co všechno se mi podařilo a pořád postupuju do dalších kol.

Fanouškovské stránky a skupiny

Největší sranda je přidávat se do skupin, to mě úplně mrtě moc baví a dělám to pokaždý když se nudím. Je jich tam mraky, takže je furt do čeho se přidávat – já už jich mám 3 tisíce. A některý stránky nabízej mrtě dobrý vylepšení pro Facebook, různý úpa moc super skvělý aplikace. Musíš tam nejdřív pozvat úplně všechny přátele a pak ti to bude fungovat. A když to nebude fungovat tak tam napiš komentáře jakej je autor blbeček, že mu to nefunguje!!! Tam je totiž spoustu debilů který tomu vůbec nerozuměj a tyhle aplikace nefungujou ani když jsem přátele pozvala. Ale za zkoušku vůbec nic nedáš, někdo tam jednou psal, že mu to fungovalo. A když pošleš pozvánku všem přátelům, tak budou taky rádi, že se tam můžou přidat.

Nejnovější trend stránek je že klikneš na To se mi líbí a ihned se ti zobrazí nějaký vtipný fotky. Takže to je pak úplně mrtě, všechnu nejlepší zábavu máš přímo na Facebooku a nemusíš chodit na nějaký YouTube apod. Stačí jen kliknout na To se mi líbí, pak klikneš na odkaz co se ti zobrazí, pak počkáš 15 vteřin než skončej reklamy a pak tě to přesměruje na další stránku kde bude mezi reklamama to video. Prostě mrtě jednoduchý. Za chvíli bude mít takovouhle stránku každý video, každá fotka a i každej vtip, všechno se prostě přesouvá na FB.

Soutěže na FB

Na eFBíčku najdeš taky plno soutěží. Každou chvíli někdo prosí ve statusech, na zdech a v komentářích jestli bys mu nedala hlas aby vyhrál. Tak mu ten hlas dej aby všichni věděli jak máš dobrý srdce a že ráda pomáháš. Do tý soutěže se taky zaregistruj a pak taky všude pros jestli by ti dali hlas a založ si na to třeba i stránečku abys měla co nejvíc lidiček a vyhrála. Často se tam objevujou ale i lepší soutěže, kde se ani nemusíš registrovat a stačí poslat jen 1 SMS a vyhraješ mrtě luxusní věci. Když se ti pak v novinkách objeví odkaz třeba na iPhone za jednu SMS, tak si půjč od mamky mobil a pošli SMSku a vyhraješ. Plno lidí tam už psalo že vyhrálo, mně už máma ale nechce ten mobil půjčovat! Kráva pytomá, jak já ji nesnáším! Vůbec tomu nerozumí a neví že můžu vyhrát! Jsem poslala jen 10 eSeMeSek a mohla se zbláznit, snad budeš mít lepší rodiče než já :(

Zpoplatnění Facebooku

Vždycky když se objeví informace, že se bude za fíbíčko platit, tak musíš protestovat a piš tam, že jestli to zpoplatněj tak odejdeš zpátky na Líbko!!! Když bude hodně lidí protestovat a budou tam psát že nic platit nebudou a odejdou, tak se fejsko nezpoplatní a budeme ho mít pořád zadarmo. Musíme držet při sobě a ukázat, že nejsme blbý ovce který poslouchaj na slovo, a nikdo nám nebude nic zpoplatňovat!

Sdílení odkazů

Občas se ti tam v novinkách objeví nějakej odkaz na článek. Jednou tam bylo něco, že když jsem na to klikla, tak se zobrazila stránka kde byl jen text, možná jeden obrázek a žádný video! Si asi někdo myslel že ty kraviny budu číst ne? Tak blbá nejsem! Jsem to hned zavřela.

Líbil se vám tento článek? Tak ho SDÍLEJTE!

Klíčová slova:
facebook, zábava, hry, stránky, skupiny, reklamy

Komentáře: Facebook – zábavní portál 3. tisíciletí!


Komentáře ke článku Facebook – zábavní portál 3. tisíciletí! nejsou povoleny. Pokud opravdu potřebujete něco důležitého, použijte e-mail (uveden v patičce webu). Děkuji.