Úvodní článek pro Facebook @ MistrBlogu.cz

25. května 2010

Facebook je obrovská sociální síť, která umožňuje lidem vytvářet jejich profily a snadno sdílet informace s přáteli. Jedná se o obrovský fenomén, který používá už půl miliardy lidí po celém světě. Většina z nich si už život bez něj nedokáže představit, a tak na něm tráví denně spoustu času. Pro mnohé je to už chorobná závislost, které se nedokážou vzdát. Jak to ale začalo a oč běží?


Původní název webových stránek byl Thefacebook a vytvořil je v roce 2004 Mark Zuckerberg. Byly dostupné pouze pro studenty Harvardu, ale díky obrovské oblibě se stránky zpřístupnily i pro studenty z dalších amerických vysokých škol. Bylo to něco jako naši Spolužáci. Následovaly školy střední a dnes, dnes je Facebook dostupný v desítkách jazyků pro úplně každého obyvatele planety, včetně zvířat (ano, i takové profily existují). Více o začátcích Facebooku si můžete přečíst na portálu Lupa.cz v článku Facebook: exkluzivní fenomén, psaném v červnu roku 2006.

stary_fb
Jedna ze starších verzí Facebooku. Klikněte pro větší obrázek.

Nyní, v roce 2010, používá Facebook už na 2 milióny Čechů. Díky počtu uživatelů se zlepšuje i využití sítě, jelikož tam najdete opravdu téměř každého. Ano, bohužel mnozí tam najdou i své rodiče, a tak si musejí dát velký pozor na to, jaké informace zveřejňují. Ale vše se dá naštěstí lehce nastavit a své utajované aktivity před rodiči skrývat, aniž by o nějakém skrývání věděli. O tom, jak snadno a přitom kvalitně nastavit Facebook vás bude informovat některý z následujících článků.

Původní záměr Facebooku byl usnadnění komunikace, ovšem dnes úspěšně slouží i pro marketingové účely. Negativní reklama, taky reklama, a tak se na vás budou mnozí inzerenti snažit vydělat i za pomoci podvodů. Jak se těmto podvodům vyhnout se na tomto blogu dozvíte taky. Samozřejmě existuje i pozitivní marketing, který pro vás může být velmi přínosný – pokud budete vědět, jak toho správně využít. I na to zde naleznete návod.

Existují lidé, kteří v běžném reálném životě nemají co na práci (flákají se), a tak často vysedávají u počítače. Tráví na Facebooku několik hodin denně a používají různé aplikace, čímž vás mohou obtěžovat – ať už novými příspěvky na vaší zdi nebo v novinkách přátel (hlavní stránka Facebooku). A ti, kteří mají raději skutečný život, než aby byli neustále ukrytí ve virtuální realitě, se přihlásí na Facebook třeba jen jednou za den a díky nudícím se přátelům se tam nedozví téměř nic jiného, než do jakých dalších hloupých skupin se přátelé přidali, jakých trapných událostí se zúčastní a jaké hry neustále hrají. Jsou způsoby, jak tyto nepotřebné informace vyfiltrovat a mít tak Facebook opět přehledný a použitelný.

Noví uživatelé přibývají denně, ale nevhodné používání portálu jejich přáteli je dokáže velmi snadno odradit. Proto je důležité lidem sdělovat, jak se dá Facebook nejlépe využívat a k čemu všemu je dobrý. Facebook má více pozitiv než negativ, ale negativa jsou vidět více… A tento blog se vám bude snažit poradit, jak tyto negativa odstranit a využívat naplno pozitiv.

Díky obrovskému počtu uživatelů a s tím souvisejícím vytížením počítačů, na kterých je Facebook uložen, dochází k častým výpadkům a chybám. Ať už se jedná o ztrátu historie na chatu, nemožnost napsání komentáře, nezobrazující se nový status apod., na všechno existují triky, jak se těmto chybám zcela vyhnout, případně jejich výskyt minimalizovat. A tyto triky zde budou zveřejněny.

Čím více článků zde přečtete, tím lépe budete umět Facebook používat. Pár minut za přečtení článků vám může ušetřit i hodiny práce, pokud se s potížemi na FB setkáváte denně.

Líbil se vám tento článek? Tak ho SDÍLEJTE!

Klíčová slova:
facebook, informace, historie, začátky, použití

Komentáře: Úvodní článek pro Facebook @ MistrBlogu.cz


Komentáře ke článku Úvodní článek pro Facebook @ MistrBlogu.cz nejsou povoleny. Pokud opravdu potřebujete něco důležitého, použijte e-mail (uveden v patičce webu). Děkuji.