Změna vzhledu, Dislike, emotikony – a co bude příště?

31. srpna 2010

Nelze si nevšimnout stále častěji se objevující patičky u komentářů „I've added smileys to this comment.“ Někomu takový text absolutně nic neřekne, někomu řekne, že si musí nainstalovat jistou aplikaci, aby viděl smajlíka, a někdo si jen potvrdí, že autor příspěvku je pěkný vůl.


Změna vzhledu

Zprvu se jednalo pouze o falešné stránky, které za rozeslání pozvánek všem přátelům nabídly tak akorát SPAM, takže přeci jen to uživatelům přineslo něco nového, co dosud na Facebooku v takové míře nevídali – nevyžádanou reklamu místo statusů jejich přátel. S postupem času se objevily stránky s návodem, podle kterého se dal vzhled Facebooku opravdu změnit. Variant bylo více, ale vždy se jednalo o nějaký doplněk prohlížeče, který kromě změny vzhledu, která výrazně snížila rychlost načítání stránek, dělal také i další věci, o kterých už uživatelé nevěděli – ať se jedná o monitorování činnosti, vkládání dalších reklam nebo vytvoření díry pro vstup hackerům. Negativa ale uživatele nezajímala, hlavně, že měli jinou barvu Facebooku.

Dislike (tlačítko To se mi nelíbí)

Všemi žádané tlačítko To se mi nelíbí stále nikde, ani když se člověk stal fanouškem mnoha stránek, kde bylo dalšího půl miliónu lidí, takže by to fungovat přece mělo. Zájmu uživatelů nevyužili tvůrci Facebooku, ale opět lidé z internetového podsvětí. Nikdo vám nic nedá zadarmo, proto jste se s tímto tlačítkem museli opět dívat na dalších pár reklam (v nejlepším případě). Využili toho také i příživníci, kteří na fungující tlačítko vytvořené někým jiným odkazovali přes svoje vlastní stránky (například rádoby návod, ale při jeho čtení se na pozadí stránky „nenápadně“ každou vteřinu načítaly nové a nové reklamy). Obohatil se tvůrce tlačítka, obohatili se příživníci a pár uživatelů mělo tlačítko To se mi nelíbí – a co na tom, že ho viděli jen oni a pár dalších hloupých přátel.

Emotikony (Emoji Status, facicons)

Poslední novinkou se stalo používání emotikonů (smajlíků). Hloupější uživatelé tak píší „statusy“ už jen přes aplikaci Emoji Status, což má samozřejmě spoustu nevýhod, ale hlavně že je možnost do textu vložit obrázek. A komu nestačily smajlíci ve statusu, ten si je nainstaloval i do komentářů – místo aby na ostatní působil, že má něco navíc (kvůli tomu si ten doplněk instaloval), tak na ostatní působí nyní jako úplný idiot a jelikož tomu tak je, tak ani není schopen tuto aplikaci ze svého prohlížeče dostat, aby mohl psát opět normální komentáře. A ne, nebudu psát návod, jak se této aplikace zbavit – jen ať všichni vědí, kolik koleček má v hlavě autor komentáře (aspoň člověk hned pozná, jestli s tím dotyčným má vůbec cenu diskutovat).

Emoji Status
Moderní konverzace ala Facebook verze 2.0

A na co se těšit příště?

Zkušenosti ukazují, že uživatelé Facebooku jsou plně nepoučitelní. Ač jim nikdy žádná aplikace po rozeslání pozvánek všem přátelům nefungovala, rozesílají pozvánky i nadále. Obdobné je to se zasíláním videí na e-mail – nikomu nikdy žádné nepřišlo, ale pozvánky do takových stránek chodí jedna za druhou (správce stránky nevidí e-maily fanoušků, pokud mu je samozřejmě nenapíšou do diskuze, aby na ně mohl zasílat reklamu). Veškeré doplňky (výše zmíněné a mnohé další) přinášejí více negativ (o kterých 99 % uživatelů ani neví, poznají to až při napadení počítače hackerem) než pozitiv, ale přesto to nikoho neodradí a s každou další „novinkou“ opět klikají na instalaci doplňku bez ohledu na veškerá varování od prohlížečů. Stránky vyžadující kliknutí na To se mi líbí (nyní už to lze obejít) nabízejí stále ten samý starý nudný obsah plný reklam, ale fanoušků neubývá, zřejmě jsou stateční a mají odvahu si jednoho dne nechat udělat ze svého profilu, určeného pro komunikaci s přáteli, jen pouhý reklamní prostor…

Takže co bude příště? Zeptejte se vašich přátel, co jim na Facebooku ještě chybí – hackeři jim splní všechny jejich touhy s radostí, daň za to ale bude vysoká…

Líbil se vám tento článek? Tak ho SDÍLEJTE!

Klíčová slova:
facebook, status, smajlíky, emotikony, dislike, nelíbí se mi, změna vzhledu

Komentáře: Změna vzhledu, Dislike, emotikony – a co bude příště?


Komentáře ke článku Změna vzhledu, Dislike, emotikony – a co bude příště? nejsou povoleny. Pokud opravdu potřebujete něco důležitého, použijte e-mail (uveden v patičce webu). Děkuji.