Článek přesně pro tebe!

23. července 2010

Článek obecně shrnující veškeré podvody a problémy, které se na Facebooku objevují. Bylo na čase napsat jednoduchý článek, u kterého člověk nemusí moc přemýšlet a pochopí ho snad každý hlupák. Článek bude postupně aktualizován – v případě potřeby.


Přes žádnou stránku se nedá nic aktivovat!

Tím, že se přidáš do některé stránky a pozveš všechny své přátele se ti žádná aplikace neaktivuje. Stránka se jen snadno rozšíří mezi obrovský počet lidí a následně bude zahlcena reklamou, která tvůrci stránky přináší zisk. Stránka, do které se přidáš, nevidí tvůj e-mail a nemůže ti tak na něj ani žádný aktivační odkaz poslat!

Facebook se nezpoplatní!

Píše se to i na vstupní stránce Facebooku při přihlašování – Facebook je a vždycky bude zadarmo! Příjem pro tvůrce FB je z reklam.

Neaktivní účty se nemažou!

Facebook nemaže neaktivní účty a nepožaduje přidávání do stránek a rozesílání přátelům. Cílem Facebooku je mít co nejvíce uživatelů. Neaktivní uživatelé nezpůsobují žádnou zátěž pro servery a ani nezapříčiňují výpadky, jak bylo na jedné stránce psáno. Facebook ani nemá českého administrátora!

Jsi nespokojený? Nenadávej, ale odejdi a stránku nahlaš!

Nenadávej jak malé hloupé děcko, že ti slibovaná aplikace nefunguje, že se ti žádné video nezobrazilo nebo že autor stránky neustále rozesílá reklamy. Při návštěvě stránky máš vlevo dole možnost Už se mi to nelíbí a také možnost Nahlásit stránku – pokud se sejde dostatek nahlášení, stránka bude zablokována, proto toto tlačítko používej!

Přijde-li ti pozvánka do stránky, nemusíš ji přijmout!

Nemusíš přijímat všechny pozvánky, které ti od přátel přijdou. Klikni na tlačítko Ignorovat, a pokud se jedná o nějakou podvodnou stránku, pošli příteli odkaz na tento článek, aby byl chytřejší a pozvánky ti už neposílal!

Žádosti aplikací se dají blokovat!

Pokud ti přátelé posílají otravné žádosti z aplikací a her (Mafia Wars, FarmVille, Treasure Isle,…), najdeš pod žádostí malý odkaz na blokování aplikace nebo pozvánek od přítele (pokud vám je zasílá pořád jedna osoba).

Klikni na To se mi líbí a uvidíš foto!

Jsi skutečně tak ubohý, že se dobrovolně necháš vydírat? Kliknutí na To se mi líbí u takové stránky má funkci odběru příspěvků od autora – reklam – SPAMu. Když takovou stránku uvidíš, zkus být silný a odolat pokušení, že neuvidíš nějaké trapné foto, ale stránku Nahlaš jako SPAM. Pokud se všichni nechají vydírat, že se musí nejdříve stát fanouškem stránky, za chvíli bude mít každá fotka, video či článek svou vlastní stránku na Facebooku – a o to nikdo nestojí. Pokud tato FB stránka obsahuje odkaz na jinou webovou stránku, počítej s tím, že kliknutím přinášíš autorovi stránky další peníze (má tam reklamy) – a nejedná se vůbec o žádné malé částky.

Autor stránky není autorem dané fotky či videa, takže není jediný důvod, proč mu za to pomáhat vydělat si peníze a navštěvovat jeho stránky, které mají díky těmto vyděračským praktikám denní návštěvnost jako největší české portály (za kterými ale stálo obrovské množství práce) a o které by bez odkazu na Facebooku nikdo ani nezakopnul!


Pokud se vám nelíbí, že vaši přátelé skáčou na všelijaké podvody, dejte jim na zeď odkaz na tento článek s nějakým pěkným vzkazem od vás ;-) Pokud to nezabere, dejte jim ho tam znovu a znovu. Když oni neustále zasírají vaše novinky kravinami (stránkami, které se jim „líbí“), tak proč vy byste jim nemohli poslat odkaz na rozumný článek? ;-)

Líbil se vám tento článek? Tak ho SDÍLEJTE!

Klíčová slova:
facebook, podvody

Komentáře: Článek přesně pro tebe!


Komentáře ke článku Článek přesně pro tebe! nejsou povoleny. Pokud opravdu potřebujete něco důležitého, použijte e-mail (uveden v patičce webu). Děkuji.