Mazání neaktivních Facebook profilů začalo!

15. srpna 2010

Předem se omlouvám za klamavý nadpis, ale dle zkušeností z článku o zpoplatnění Facebooku vím, že je to dobrý tah. Na Facebooku se objevila další podvodná stránka, do které se přidalo přes 100 tisíc strašpytlů. Nejedná se o žádnou novinku, identitcký případ tu už byl. Hlupáci se ale přidávají stále... asi je to baví :-)


Výstraha, doporučuji přečíst – pouhý podvod

Od začátku do konce zcela vymyšlený trapný text plný absolutních nesmyslů, přesto se to aktuálně líbí 150 tisícům uživatelů. Když napíšu smysluplný článek, většina lidí ho nečte, protože prý nemají čas. Tyhle dlouhý žvásty si ale přečte každý rád, protože jsou psány od blbce pro blbce – čím debilnější obsah, tím více fanoušků. Jak již bylo psáno v článku pro hlupáky, český Facebook ani žádného admina nemá.

Oznámení Facebooku

Výstraha, doporučuji přečíst, je jen pouhou kopií původní stránky Oznámení Facebooku, která už byla zřejmě smazána, ale úspěch u uživatelů měla stejný – přidávali se o 100-6. Tato stránka ovšem může na Facebooku stále existovat, správce má totiž možnost její existenci skrýt.

Proč tedy stránka není smazána?

Facebook není česká síť, žádní administrátoři česky neumí a Facebook české správce ani najímat nehodlá. Uživatelé pro něj nejsou prioriotou, hlavní jsou peníze, takže se zde postaral jen o obchodní zastoupení pro reklamy. Více už Facebook v ČR nezajímá, je potřeba si na to zvyknout a udělat si zde pořádek vlastními silami – když se nebudeme do podvodných stránek přidávat, žádné nás otravovat nebudou. Jak prosté. Prosté, ale pro Čechy očividně stále nesrozumitelné. Nikdy nikomu nic po rozeslání přátelům nefungovalo, ale stále to dělají a nechápou, jaktože to nefunguje... je to normální?!

U všech stránek existuje tlačítko Nahlásit, o jeho funkčnosti lze ale jen spekulovat. Dříve alespoň při opětovném nahlášení oznámilo, že jste stránku již nahlásili. Nyní ji můžete nahlásit kolikrát chcete, nic se ale dít nebude. Že by to bylo opět rozbité? U Facebooku by to nebylo nic neobvyklého.

Snadný výdělek – reklama na Aukro

Na stránce v levém sloupci můžete najít reklamu na Aukro, kterou vložil autor stránky (i když si mnoho uživatelů myslí, že se jedná o reklamu Facebooku). Pokud na ni kliknete a zaregistrujete si na Aukru plnohodnotný účet, uživatel Gamer7 dostane odměnu 150 Kč + po dobu 1 roku bude pobírat 30% provizi z vašich poplatků u aukcí. Kecy pod reklamou jsou samozřejmě vymyšlené, zrovna tak jako ty o výhrách iPhone 4, které můžete vídat na SPAMujícíh stránkách – nikdo ještě nikdy v SMS souteži iPhone 4 nevyhrál a ani nevyhraje.

Facelama@centrum.cz

Takzvaní „odborníci na Facebook marketing“ jsou ti, které je nutno pod takovými podvodnými stránkami hledat. Budou se vás snažit přemluvit, jak strašně je důležité mít stránku na Facebooku právě od nich, praxe vám ale ukáže, že ty peníze za tuhle blbost většinou nestojí. O jednich „profesionálech“ v tomto oboru jsem se zmínil v předchozím článku.

Líbil se vám tento článek? Tak ho SDÍLEJTE!

Klíčová slova:
facebook, upozornění, výstraha, mazání fb účtů, podvod

Komentáře: Mazání neaktivních Facebook profilů začalo!


Komentáře ke článku Mazání neaktivních Facebook profilů začalo! nejsou povoleny. Pokud opravdu potřebujete něco důležitého, použijte e-mail (uveden v patičce webu). Děkuji.