Máte taky tak COOLovoušský jméno?

6. července 2010

Facebookoví dementi si vymysleli další způsob, jak se zviditelnit – nechat se přejmenovat. Jejich nová jména jsou tak dlouhá, že se nevejdou na řádek, a obsahují tak vysoké symboly, že jsou vyšší než jejich profilová fotka. Vypadá to prostě stylově a je to in!


Nikuše-motýlek LuciNnky Albrechtová-Křenková“ – ano, i takto se někteří „lidé“ jmenují, ale existují i horší jména. Horší tedy jen pro nás – pro ty dnešní mlaďáky je to „pStě kŮŮl štýÝýl“. Jejich skutečné jméno jim přišlo moc krátké a nudné, a tak si do něj nejdříve napsali i svou přezdívku. Na tom není nic špatného, tak to mám i já. Jenže postupem času je i jejich přezdívka omrzela, a tak si do jména začali přidávat i různé přívlastky a měnit své vlastní, skutečné jméno. A aby jejich jméno bylo opravdu nepřehlédnutelné, vkládají do něj i speciální symboly (nebudu je zde zveřejňovat, svou velikostí by mi rozhodily strukturu odstavce). Výsledná jména jsou pak vskutku oku a mozku lahodící.

Úprava účtu – občanské jméno

V nastavení účtu máte možnost měnit své jméno, nejedná se ovšem o jediné políčko. Do políčka jméno se píše křestní jméno (používá se jako vaše zkrácené jméno např. na zdi u aktivit), jako druhé (nepovinné) jméno můžete použít třeba již zmíněnou přezdívku a poté zbývá vyplnit ještě příjmení. Způsob, jakým jsou do těchto tří políček uživatelé schopni napsat spoustu slov je zajímavý – ovšem zajímavý je i např. následný zkrácený tvar používaný u aktivit na zdi (většinou vypadá velmi divně). Můžete si také zvolit, jak se vaše jméno bude zobrazovat – jméno, 2. jméno, příjmení; jméno, příjmení; příjmení, jméno.

Alternativní jméno

Ne každému se líbí jeho jméno, které má v občance. Teď budu mluvit o normálních lidech, ne o vypatlaných puberťácích. Jedná se hlavně o křestní jména, kdy například nechcete mít na profilu jméno Jaroslav, ale Jarda. Když vás budou přátelé hledat pod jménem Jaroslav, nenajdou vás. A proto je zde alternativní jméno, do kterého stačí napsat Jaroslav, a přátelé vás snadno dohledají, i když na profilu budete jako Jarda.

Možná byste čekali, že postiženci, kteří jako jméno na profilu uvedou to své „vylepšené“, budou mít své skutečné jméno uvedeno jako alternativní – aby je přátelé mohli dohledat a zjistit, kdo to skutečně je. Opak je ale pravdou – mnohdy se setkáte s tím, že i jako alternativní jméno mají napsanou nějakou kravinu. Je to způsobeno tím, že v editaci profilu zprvu nevědí, kam takové dlouhé jméno napsat, a tak ho zkusí nejdříve napsat jako alternativní – efekt žádný. Tak ho tedy nějak prapodivně rozdělí i do tří hlavních políček, aby se jejich strašné jméno konečně změnilo na to tak úchvatné a moderní. Výsledek je takový, že jejich skutečné jméno již nikde nefiguruje (maximálně tak v e-mailové adrese).

Jak se vlastně ta kráva (ten vůl) jmenuje?

To jest kámen úrazu. Možná jste se také setkali s tím, že potřebujete takovéto individuum prostě kontaktovat. I přesto, že ho máte v přátelích, je obtížné ho vyhledat. Ono se totiž přejmenovalo! Nezbývá, než kontaktovat jeho přátele a optat se jich, jestli nevědí, jak se ta dotyčná osoba jmenuje na Facebooku. Zajímavá situace. Když už konečně to půvabné jméno znáte a podaří se vám profil dohledat, doporučuji použít tlačítko Nahlásit a oznámit Falešný profil. Na Facebooku totiž žádná vymyšlená jména nejsou přípustná, dle podmínek je nutné uvést skutečné jméno.

Přeji vám co nejméně starostí způsobených s těmito cool jmény... jistě se s nimi také setkáte.

Líbil se vám tento článek? Tak ho SDÍLEJTE!

Klíčová slova:
facebook, jména, občanské jméno, alternativní jméno, přezdívka, falešná jména, profil, informace, kontaktní údaje

Komentáře: Máte taky tak COOLovoušský jméno?


Komentáře ke článku Máte taky tak COOLovoušský jméno? nejsou povoleny. Pokud opravdu potřebujete něco důležitého, použijte e-mail (uveden v patičce webu). Děkuji.