Komentáře, nebo hádky a veřejný chat?

28. května 2010

Psaní komentářů se hodí v případě, že máte k dané věci skutečně co říci. Bohužel je mezi námi ale plno lidí, kteří si hrají na chytřejší, než jsou, a komentují i věci, kterým vůbec nerozumí. Když se sejdou takoví lidé dva, jsou z toho nakonec desítky „výměn názorů“. Chytrý člověk nemá důvod se s hloupým dohadovat. Už předem ví, k čemu by diskuze směřovala, a tak raději hloupého ignoruje. Ostatní si pak myslí, že ten hloupý má pravdu, když ten druhý už nereaguje. A to je celá absurdita takové diskuze, proto například na tomto blogu ani nemáte možnost psaní komentářů.

Bohužel, na Facebooku komentáře povolené jsou (pokud si je uživatel nezakáže) a s ohledem na mizernou inteligenci většiny uživatelů je jasné, že se nebude jednat o žádné rozumné diskuze. Jak se tedy ve skutečnosti používají komentáře na Facebooku?


Pokud se na FB zapojíte do nějaké diskuze, budete automaticky upozorněni na následujících 5 komentářů po tom vašem, a to i formou e-mailu. Toto platí i tehdy, pokud jen kliknete na To se mi líbí. Z tohoto důvodu mohou komentáře zcela mimo téma silně otravovat jak ty, kteří měli skutečně co říci, tak i ty, kterým se to pouze líbilo. Jen zkuste počítat - jeden status, 2 lidé ho okomenutují a poté 10 lidí klikne na Líbí se mi. Pak přijdou 2 blbci, kteří si tam mezi sebou prohodí pár slov. Ti 2 blbci sice napsali jen 5 komentářů, ale kvůli těm pěti komentářům se odeslalo téměř 70 e-mailů!

Ahoj, jak se máš, co je novýho?

Možná si myslíte, že se jedná o první zprávu konverzace na nějakém chatu. Ne, není tomu tak. Opravdu se jedná o komentář, který můžete vídat buď u statusů, fotografií nebo například i jako zprávu na cizích zdech. V tom prvním případě dává autor komentáře najevo „vzpomenu si na tebe, jen když se ozveš“, u fotografie pak „fotka mě nezajímá...“, na zdi „promiň, pletu si chat se zdí“ a ve všech případech, že je prostě línej blbec.

Opravdu ti to sLuShííí...

Však to znáte. Kamarádka si přidá novou fotku a následují komentáře od přátel. Výsledkem je 50 komentářů, z toho 5 jich reaguje skutečně na fotku, dalších 20 jsou poděkování za chválu a zbylých 25 jsou dohady typu „sluší ti to“, „ale ne ne“, „jo jo fakt“, „no tak děkuju“, „za pravdu se neděkuje“, „jsi milej :-*“, „já vím :-*“. Obrázek si snad dokážete udělat sami. I když si možná myslíte, že je tohle případ jen vypatlaných třináctek, není tomu tak. A když už jsme u toho – nevíte, proč se za pravdu neděkuje? To se má děkovat za lež? Podle mě je právě pravda to, za co bychom měli děkovat, protože málokdy se s pravdou setkáváme... No každopádně to do komentářů fotky nepatří. A pokud někdo z vás má skutečně tu potřebu děkovat, tak doporučuji chvíli vyčkat a poděkovat všem najednou, než reagovat na každý komentář zvlášť a ve výsledku mít pak polovinu komentářů svých.

A ti největší blbci...

I když již zmíněné typy komentářů jsou hloupé, existují ještě hloupější. Dejme tomu, že si napíšete nějaký status, následuje reakce například od Petra. Pak přijde Jirka, všimne si Petrova komentáře a připíše další „Čau Petře, ty žiješ? Hele jdeš v pátek na disko?!“. Pokud je hloupý i Petr, tak samozřejmě na komentář odpoví a začnou si tam povídat. Přijde mi to i jako drzost, vybavovat se u cizího statusu o úplně něčem jiném. Holt blbci. A ve výsledku to pak stejně končí 20. komentářem „Hele Jirko napiš mi na chat“, 21. „Ok, tak jo, už píšu“. Ach ta demence, kéž by je to napadlo o 20 komentářů dříve... a nezávidím těm, kteří kliknuli na To se mi líbí a mají tak tuto jejich konverzaci ve svým mailu.

tomasek
Trpělivost není věčná, ale demence ano... PS: Fakt ho odebrala :D

Své řešení proti této demenci jsem si našel. Klikat na Líbí se mi a psát komentáře co nejmíň. Pokud se mi začne někdo vybavovat pod statusem, status smažu. Pokud udělá tohle u fotky, tak fotku nemažu, ale smažu jim jen ty jejich blbý komentáře. Při troše štěstí jim to dojde a začnou se bavit na chatu. Zprvu se začnou bavit asi o tom, že jsem debil a smazal jsem jim komentáře. Pokud jim ovšem dojde, že jsem to udělal já, a nebudou si myslet, že to je chyba Facebooku :-)

Líbil se vám tento článek? Tak ho SDÍLEJTE!

Klíčová slova:
facebook, komentáře, chat, fotky, statusy, zeď

Komentáře: Komentáře, nebo hádky a veřejný chat?


Komentáře ke článku Komentáře, nebo hádky a veřejný chat? nejsou povoleny. Pokud opravdu potřebujete něco důležitého, použijte e-mail (uveden v patičce webu). Děkuji.