Nejlepší IQ test? Jedině na Facebooku!

20. června 2010

IQ Test EU

Máte rádi IQ testy? Chcete znát nejen svůj inteligenční koeficient, ale také i vašich přátel? Pak jedině na Facebooku najdete nejobjektivnější test inteligence! Zdá-li se vám článek moc dlouhý a jste líní ho číst, pak začněte číst až u 3. nadpisu.


Co je vůbec IQ?

Upřímně – ani já sám pořádně nevím, jeho výpočet mi přijde absurdní. V jednom IQ testu mi vyjde 120, v druhém 160, jindy zas jen 100. Který výsledek je tedy nejvíce objektivní? Myslím, že žádný. IQ by měl být inteligenční podíl mentálního věku ku věku chronologickému. Je li vám 15 let a jste „chytří“ jak průměrný 20letý, pak je vaše IQ 133 (%). Průměrný 20letý člověk je ten, který způsobí nejvíce dopravních nehod, sedá za volant opilý, protože nepřemýšlí, chová se jak malý, neumí předvídat situace a i on sám je nepředvídatelný. Co z toho plyne? Úplná bezvýznamnost testu. Má-li někdo vyšší IQ než je průměrné, mělo by to znamenat, že je chytrý, což ale odporuje způsobu výpočtu IQ. Nehledě na to, že od určitého věku se s přibývajícími lety inteligence začne snižovat.

Idioti podle definice nejsou vzdělatelní ani vychovatelní – připomíná mi to charakteristiku dnešní mládeže. IQ idiota je menší než 35. Je-li tedy většina dnešní mládeže obtížně vzdělatelná a vychovatelná, pak je jejich IQ 35. Má-li tyto vlastnosti většina, pak by měla být upravena hodnota inteligence daného chronologického věku, a tím tedy z IQ 35 udělat IQ 100. Pak by ale vzdělatelní a vychovatelní měli IQ extrémně vyšší a mít IQ 100 by znamenalo mít IQ jako idiot.

Proč si nedělat testy na internetu?

Uvedu příklad návštěvy stránky IQ Test EU. Kromě keců ohledně profesionality tohoto testu mě vpravo dole upoutají statistiky – v ČR otestováno „1.048.783“. To je každý 10. – zřejmě test trvá pár vteřin, je zdarma a ještě uživatelé dostanou nějakou slevu :-) Tak se podíváme, jak jsou na tom třeba sousedi ze Slovenska – a jehle, otestováno „1.048.781“, což je každý 5. člověk! Na Slovensku to mají asi nejen zadarmo, ale dokonce jim za to i snad zaplatí! Nikoho už asi nepřekvapí, že v obrovském Rusku byl otestován také obdobný počet uživatelů. Falešnost statistik extrémně snížila mou důvěru k těmto stránkám, tomuto „profesionálnímu“ testu. Spustím test, něco tam naklikám, abych se podíval, kolik mě bude stát výsledek – jen 99 Kč, to jde (jinde za to chtějí i 2x99 = 198 Kč). Když si spojím cenu s počtem otestovaných lidí v ČR, pak se dostanu na výdělek 100 miliónů. Testovaných států je přes 40 a v každém obdobná útrata. To by bylo peněz, kdyby ty statistiky nebyly falešné :-) Test tedy nedokončím, protože nechci dávat 100 Kč za takový nedůvěryhodný test. Co to má za následek? Že chytřejší lidi, kteří si těchto věcí všimnou, si test neudělají, takže by si tento test měli dělat jen hlupáci, a tak by průměrné IQ testů mělo být rozhodně pod 100 – ale není, zřejmě mají špatně nastavený chronologický věk :-) A nebo takových hlupáků je většina a udávají průměrnou „inteligenci“. Možná budete namítat, že ten milión otestovaných lidí je asi pro celý svět – pak se tedy zaměřte jen na dnes otestováno a zjistíte, že i tento počet je všude téměř shodný, bez ohledu na velikost státu. Počet otestovaných lidí se za den zvýší o počet otestovaných lidí jednoho státu, z čehož vyplývá, že ten milión je údaj pro jeden stát. Statistiky jsou prostě smyšlené.

Na předchozím příkladu se mi vám snad povedlo ukázat, proč jsou jakékoliv testy a statistiky neobjektivní, a že nemá smysl si tyto testy dělat a už vůbec ne za ně platit. Jak tedy zjistit, jestli jsme nadprůměrné chytří, průměrní jako ostatní, nebo jsme hlupáci? No přece na Facebooku!

Test inteligence na Facebooku

Na Facebooku je spoustu podvodných skupin, na které by naletěl snad jen „debil“. Pokud se do těchto skupin nepřidáváte a nerozesíláte je přátelům, pak jste chytřejší. Pokud se tam vaši přátelé přidávají a ještě se diví, proč jim ta aplikace nefunguje, pak jsou blbci. Úroveň své i jejich inteligence tedy znáte a nemáte zapotřebí dělat nějaký IQ test… Můžete namítat, že jejich důvěra v nefunkční aplikaci je způsobena jen neznalostí, že nevědí, co na Facebooku jde a nejde. Neznalost neomlouvá. S ohledem na to, že je o tom plno informací na internetu, které si nedokážou přečíst, a nedokážou si přečíst ani často kladené dotazy, které jsou na Facebooku, je pak jasné, že chytří rozhodně nebudou ;-) Na FB nejsou jen podvodné skupiny, ale také skupiny vyjadřující nějaký názor či myšlenku, a pokud někdo například tvrdí, že pravidla jsou od toho, aby se porušovala apod., pak to mluví samo za sebe. K debilitě uživatelů FB, našich přátel, nelze prostě dodat nic víc, než jen, že jsou prostě extrémně blbí. Někteří své statusy dokonce píší vypatlátorem, ale takové „lidi“ si snad do přátel ani nikdo nepřidává, nebo jejich příspěvky ihned skrývá. Dneska být průměrný znamená být hloupý a naletět na každou kravinu...

Závěrem

Ne, nepište mi e-maily o významu a objektivnosti IQ testů ani žádná jiná vysvětlení. Přečetl jsem si obecně dostupné informace, které by měly být pravdivé. Záměrně jsem v předchozím nadpise uvedl „Test inteligence“ namísto „IQ test“, protože IQ test neudává úroveň inteligence, ale jen porovnání s ostatními lidmi stejného věku, kteří mohou být i dementní. Pokud se vám moje názory nelíbí, neklikejte na žádné tlačítko na konci článku, to bude stačit.

Líbil se vám tento článek? Tak ho SDÍLEJTE!

Klíčová slova:
facebook, iq test, inteligence, debilita, demence, magoři, blbci

Komentáře: Nejlepší IQ test? Jedině na Facebooku!


Komentáře ke článku Nejlepší IQ test? Jedině na Facebooku! nejsou povoleny. Pokud opravdu potřebujete něco důležitého, použijte e-mail (uveden v patičce webu). Děkuji.