F5 aneb odstranění chyb na Facebooku

29. května 2010

Facebook je poměrně složitá webová aplikace, a tak často dochází k chybám. Z ničeho nic zmizí například historie chatu, chybí některá tlačítka – například tlačítko pro uložení nového statusu, nebo některá tlačítka nereagují na kliknutí. Věděli jste, jak snadné je opravení této chyby?


Nejdříve jednoduše – pokud něco nejde, zkuste stránku obnovit (klávesa F5). Lepší? ;-)

Odstranění zdvojených url adres

Facebook má jednu takovou špatnou vlastnost co se týče url adres (těch nahoře v adresním řádku). Adresy aktuální zobrazené stránky jsou mnohdy mnohem delší, než je potřeba. Při vašem brouzdání totiž zachová adresu i některé z dříve navštívených stránek. Uvedu na příkladu.

http://www.facebook.com/business/insights/?pages&i=111181562257842#!/MistrBlogu“ – jak jsem se k této adrese dopracoval? Byl jsem na stránkách statistik (/business/insights/?pages &i=111181562257842) a poté jsem přešel na svou stránku (/MistrBlogu). Bohužel, Facebook zanechal v adrese i původní navštívenou stránku. Pokud stisknu F5, stránka se zjednoduší na „http://www.facebook.com/MistrBlogu“. Někdy se nezjednoduší automaticky a je nutné kód upravit ručně. V tom případě umažte vše mezi „facebook.com“ a „#!“. A jak se to najednou zkrátilo, že?

Než tedy někomu zkopírujete odkaz na něco na Facebooku, ujistěte se, že je v adrese skutečně jen to, co je potřeba. Mohl by pak z odkazu zjistit, kterou stránku jste dříve navštívili – třeba jakou fotku jste si prohlíželi. Někdy se může jednat o velmi citlivé informace... podle toho, po jakým „prkně“ na FB surfujete :-)) Mnohdy nebývá tak ploché, že? :D Však my chlapi víme.

Ztráta historie chatu

Však to znáte. S někým si píšete, ale zároveň i brouzdáte po stránkách Facebooku. A pak to přijde – okno chatu je najednou prázdné! Ale nezoufejte a zkuste následující: zmáčkněte klávesu F5 (obnovení stránky). Pokud to nepomůže, vlezte do adresního řádku a zkraťte odkaz na „http://www.facebook.com“ a zmáčkněte Enter. Dostanete se tak na čistou hlavní stránku Facebooku a měl by se vám znovu načíst chat, tentokrát už ale správně. Pokud ani to nepomůže, zkuste minutku počkat a poté stránku opět obnovit. Ještě se mi nestalo, abych o nějakou historii chatu přišel – vždy se mi ji tímto způsobem podařilo opět zobrazit.

Líbil se vám tento článek? Tak ho SDÍLEJTE!

Klíčová slova:
facebook, chyby, chat, historie, problém, url, adresa, odkaz

Komentáře: F5 aneb odstranění chyb na Facebooku


Komentáře ke článku F5 aneb odstranění chyb na Facebooku nejsou povoleny. Pokud opravdu potřebujete něco důležitého, použijte e-mail (uveden v patičce webu). Děkuji.